Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
[contact-form-7 404 "Not Found"]

W DOMU Z WITRAŻEM

Z miłości do chromu, koloru i bieli zrealizowaliśmy w każdym detalu wnętrze mieszkania w kamienicy na poznańskiej Wildzie. Przed Wami 60m2 eklektycznej przestrzeni, w którą ingerowaliśmy zdecydowanie, zmieniając całkowicie jej aranżacje.
 Pokój dzienny został powiększony w stosunku do układu pierwotnego. To w nim zaprojektowaliśmy aneks kuchenny, dzięki czemu uwolniliśmy przestrzeń na dwa niezależne pokoje
 W korytarzu zaprojektowaliśmy siedzisko pełniące funkcję przechowywania oraz strefę gospodarczą, bardzo ważną w mieszkaniu pozbawionym piwnicy. Zależało nam na tym aby pozostał on nadal przestronny i reprezentacyjny, dlatego właśnie tu przewidzieliśmy miejsce na ekspozycję sztuki pełnej koloru, różnych faktur i formatów.
 Łazienka choć pozostała na swoim miejscu, zmieniła zupełnie formę i estetykę. To właśnie w niej znajduje się najważniejszy element tego wnętrza – okno z witrażem, które zdecydowanie wywarło największy wpływ na cały projekt. Od początku wiedzieliśmy że biel zagości w niej na stałe, w każdym detalu i bez żadnych kompromisów…

 Na uwagę w tym wnętrzu zasługuje przemyślany i lubiany DETAL. Chrom przenika subtelnie całe wnętrze, kolor z mocną czerwienią pokochaliśmy od razu a perforacje w stalowych białych zabudowach nie są przypadkowe.
 Dopełnieniem całości jest stylizowany stół, który w sąsiedztwie głębokiej czerni kuchni, wprowadził ciepło i ducha miejskich kamienic. Stara podłoga drewniana w nowej odsłonie zdecydowanie określiła charakter tej przestrzeni.

Od samego początku projektując to mieszkanie wiedzieliśmy, że ma ono duży potencjał. Chcieliśmy wyciągnąć z niego coś więcej niż tylko to co „tu i teraz”.  W przyszłości, mała ingerencja w układ ścian działowych daje możliwość zamiany funkcji na mieszkanie na wynajem z czterema niezależnymi pokojami.

LOKALIZACJA: Poznań

POWIERZCHNIA: 60 m2

PROJEKT I REALIZACJA: 2019/2020

PROJEKTANT: Ktura Architekci/Katarzyna Buczkowska-Grobecka

WSPÓŁPRACA: Zdjęcia – www.fotografy.eu

INWESTOR: PRYWATNY

Date:

Share: