Dom zlokalizowany jest w zielonej scenerii Jeziora Kierskiego. Zabudowa sąsiednia jest bardzo zróżnicowana, dość ciasna i stanowi głównie zabudowę domków letniskowych. Pierwotnie tylko taka była tam możliwa.
Inwestor powierzył nam zadanie tzw. liftingu elewacji. Skupiając się głównie na tym, nie zmieniając zastanego, dobrego układu funkcjonalnego wnętrza, projekt zakłada minimalną przebudowę bryły domu. Korpus główny budynku pozostał w prostej, kubicznej formie. Zmieniona i rozbudowana została natomiast północno-wschodnia strefa wejściowa, poprzez dodanie prostej w formie ramy, stanowiącej także zadaszenie wejścia. Elewacja ta została także pozbawiona zbędnych otworów okiennych, dzięki czemu rozbudowane wejście stanowi bardzo istotny element architektoniczny całej bryły domu. Projekt zakłada wypełnienie wnęki ramy drewnem tak, aby stanowiła jedną spójną całość. Poprzez licowanie skrzydła drzwi z resztą okładziny drewnianej udało się uzyskać oczekiwany efekt. Widoczny jest pionowy element doświetla wejścia, które przełamuje równomierną jednolitą płaszczyznę elewacji, co jest szczególnie zauważalne po zachodzie słońca, przy rozświetlonym wnętrzu. W dzień natomiast pełni funkcję doświetla strefy wejściowej. Od strony ogrodu, w nawiązaniu do elewacji frontowej, zaprojektowany został drewniany kubiczny taras.
Dbałość o materiał i wykonawstwo było przy tej realizacji kluczowe – począwszy od doboru drewna oraz struktury i koloru tynku, poprzez wykonanie zadaszenia wejścia wraz z indywidualnym rozwiązaniem jego odwodnienia.