Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
[contact-form-7 404 "Not Found"]

LOGICA TOWER

eVolo Skyscraper Competition to międzynarodowy, prestiżowy konkurs, co roku organizowany przez amerykański magazyn eVolo. Obecnie statystyczny nowy europejski samochód emituje aż 160 g dwutlenku węgla na każdy przejechany kilometr. Taki poziom emisji pomnożony przez miliony jeżdżących pojazdów wyjaśnia, dlaczego transport samochodowy odpowiada dziś za 1/3 emisji wszystkich gazów cieplarnianych do atmosfery. Coraz bardziej uciążliwy transport ciężarowy obniża jakość i komfort życia mieszkańców miast i miasteczek w całej Europie. Czy można poprawić życie mieszkańców? Jak sprawić aby ich życie stało się wygodniejsze, mniej zanieczyszczone, po prostu lepsze? Odpowiedzią na te pytania jest Logica Tower.

Projektowana wieża XXI wieku pełni funkcję w pełni zautomatyzowanego centrum logistycznego, związanego z przyjmowaniem, magazynowaniem, rozdziałem i wydawaniem towarów każdego typu.
Wieżowiec XXI wieku to moduł powstający w wielu dużych miastach Europy, w którym kondygnację powtarzalną można multiplikować w zależności od potrzeb danej lokalizacji.

więcej: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=33942&npg=2

04-05.2012 Nominacja i wygrana w Plebiscycie portalu sztuka-architektury_Polska Architektura 2011 w kategorii największa Nadzieję roku 2011 za projekt Logica Tower

 01.2012 Wyróżnienie i publikacja w limitowanym albumie Evolo Skyscraper_Technological Advances

LOKALIZACJA: Europa

POWIERZCHNIA:bez limitu

PROJEKT: 2010

WYRÓŻNIENIE: 2011

PROJEKTANCI: One Architekci / Katarzyna Buczkowska, Otylia Danielewicz-Labacka

WSPÓŁPRACA: Wizualizacje – Pluskota Studio, Makieta – Openmind 3d

Date:

Share: